X
X
X
X

10% Discount Code You Can Benefit From On All Your Orders: WELCOME

Basket  (0)
Sign In Sign Up

Knowledge Base

How to Use Mobile Proxy? What Does It Do?

Mobil proxy, bir mobil cihaz aracılığıyla internete erişim sağlamak için kullanılan bir araçtır. Mobil proxy, kullanıcının gerçek IP adresini gizleyerek çevrimiçi aktivitelerini anonim hale getirir ve engellenmiş sitelere erişim sağlamak veya yerel olarak erişilemeyen içeriğe erişmek gibi pek çok farklı senaryoda kullanılabilir. Mobil proxy kullanımı oldukça basittir. İşlem, bir mobil proxy sağlayıcısı seçerek başlar.

 

Bir mobil proxy sağlayıcısından hizmet satın alındıktan sonra, genellikle sizlere İP Adresi, Port, Kullanıcı adı ve Şifre, İP Değiştirme Bağlantısı verilecektir. İP adresi ve Port proxy sunucusuna bağlanmanız için gereklidir. Proxy bağlantısı kullanmış olduğunuz sisteme ve yazılıma göre değişiklik göstermektedir. Kullanmak istediğiniz yazılım ve işletim sistemi için nasıl bağlantı gerçekleştireceğinizi öğrendikten sonra bağlantınızı sağlayabilirsiniz. Bağlantı gerçekleştikten sonra sizlerden yetkilendirme istenecektir. Kullanıcı adı ve şifre aracılığı ile oturumunuzu başlatabilirsiniz.

 

Mobil Proxy hizmetinize bağlantı sağladıktan sonra hizmetinize atanan İP adresi üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz ve dilediğiniz  İP değiştirme bağlantısı Mobil Proxy hizmetinize atanan İP adresini değiştirebilirsiniz. Bu işlemin süresi her sağlayıcı için farklıdır. Örnek vermemiz gerekirse ortalama 15 saniye içerisinde bu işlem tamamlanır ve mobil proxy hizmetinize yeni bir İP adresi atanır.

 

Mobil Proxy kullanmanın faydalarından bahsedecek olursak;

Anonimlik: Proxy kullanarak internete erişim sağlayan kullanıcıların gerçek IP adresleri gizlenebilir ve çevrimiçi aktiviteleri anonim hale getirilebilir. Bu, kullanıcıların çevrimiçi faaliyetlerinin izlenmesini ve takip edilmesini önleyebilir.

Erişim Engellerini Aşma: Bazı ülkeler, internet erişimini sınırlayabilir veya bazı sitelere erişimi engelleyebilir. Proxy kullanarak, kullanıcılar bu engelleri aşabilir ve engellenen sitelere erişim sağlayabilirler.

Güvenlik: Proxy sunucuları, kullanıcılara çevrimiçi güvenlik sağlayarak kötü amaçlı yazılımların ve saldırıların hedefi olmalarını önleyebilirler.

Hız ve Performans: Proxy sunucuları, önbelleğe alma özelliği sayesinde internet sayfalarının daha hızlı yüklenmesini sağlar. Ayrıca, kullanıcının gerçek IP adresinin gizlenmesi, internet trafiğinin daha hızlı ve daha güvenli olmasını sağlar.

Veri Tasarrufu: Bazı proxy sunucuları, internet trafiğini sıkıştırarak veri tasarrufu sağlar. Bu, mobil cihaz kullanıcıları için özellikle faydalıdır.

Web Filtreleme: Proxy sunucuları, kullanıcılara web filtreleme özelliği sunarak zararlı içeriklerin engellenmesine yardımcı olur.

Can't find the information you are looking for?

Create a Support Ticket
Did you find it useful?
(272 times viewed / 1 people found it helpful)
Powered by WISECP